Akcesoria rowerowe - wybierz na Ceneo.pl

środa, 19 sierpnia 2020

Sok z brzozy - właściwości i zastosowanie

Sok z brzozy, Jak stosować sok z brzozy, Sok z brzozy właściwości

Lasy to źródło cennych i popularnych surowców jakim jest np. drewno stosowane w przeróżnym przemyśle opałowym, budowlanym czy papierniczym, lasy to również cenne źródło pokarmu. Znane grzybobranie na które chodzimy jesienią oraz zbieranie jagód czy jeżyn to najbardziej znane.

Lasy to również źródło napojów a jest nim między innymi sok z drzewa brzozy. 


Brzoza to bardzo popularne drzewo Polskich lasów, zagajników a nieraz i przydomowych ogrodów. Drzewo to wyróżnia od innych piękna charakterystyczna biała otulina konaru oraz drobne jasno zielone liście. Brzoza zalicza się do odmian drzew i krzewów brzozowatych a gatunków tego drzewa jest tak wiele że trudno je wszystkie zliczyć. 

Nie każdy jednak wie że brzoza posiada pewne właściwości lecznicze a pozyskany z niej sok często stosuje się w medycynie naturalnej.

Sok z brzozy:

Sok z konaru brzozy to naturalny płyn o wielu właściwościach leczniczych który zawiera w sobie sporo minerałów, węglowodanów oraz witamin z tego względu chętnie jest stosowany w medycynie naturalnej. Sok z brzozy zawiera takie witaminy jak potas, miedź, żelazo, wapń, witaminy z grupy B, witaminę C, sole mineralne czy kwas cytrynowy z tego względu picie soku z brzozy może wspomagać w leczeniu oraz zapobieganiu wielu schorzeń.

Na jakie schorzenia pomocny jest sok z brzozy:

Sok z brzozy przede wszystkim wzmacnia układ odpornościowy, wspomaga w leczeniu nerek, oraz układu krwionośnego a także wspomagająco działa na bóle reumatoidalne a nawet działa kojąco na wrzody żołądka i zapobiega ich powstawaniu.

Sok z brzozy wzmacnia i chroni organizm przed wirusami, przeziębieniami oraz grypą. Jest często polecany dla osób podatnych na przeziębienia a szczególnie wiosenną i jesienną porą roku, kiedy pogoda jest bardzo zmienna a z tego względu dla osób bardziej podatnych nie trudno o przeziębienie.

Sok z brzozy posiada również właściwości przeciwbólowe oraz przeciwgorączkowe, działa wspomagająco i kojąco szczególnie w bólach reumatycznych oraz związanych z rwą kulszową w tego typu schorzeniach polecanym jest maść z soku brzozy do stosowania miejscowego.

Sok wspomaga również układ krwionośny i przeciwdziała tworzeniu się zakrzepów oraz chorobom niedokrwiennym serca. Polecany jest osobą borykającym się z niedokrwistością oraz chorobami serca i naczyń.

Sok brzozowy pomaga również w usuwaniu toksyn oraz nadmiaru wody z organizmu.

Jak spożywać sok z brzozy:

Sok z brzozy ma konsystencję bardzo płynną przeźroczystą, prawie jak woda, można go spożywać na kilka sposobów a ze względu na swój specyficzny smak warto do niego dodać łyżeczkę miodu lub zmieszać z sokiem z cytryny. Tak przygotowany sok powinno się raczej na zimno aby nie stracił zbyt wielu cennych składników podczas podgrzewania.

Pozyskany sok z brzozy można przechowywać w lodówce ale należy pamiętać że takie przechowywanie nie powinno trwać dłużej jak 4 dni, po tym czasie sok będzie ulegał fermentacji i stanie się niezdatny do spożycia.

Jak pozyskać sok z brzozy:

Sok z brzozy często można kupić w aptekach bądź sklepach ze zdrową żywnością. Sok z brzozy można również pozyskać samemu a jest to bardzo proste, gdyż wystarczy w konarze drzewa wywiercić otwór o głębokości kilku centymetrów i wbić do niego niewielką rurkę metalową lub plastikową a pod nią ustawić np. słoik. Tak przygotowane zostawić na kilka godzin a sok sam spłynie z brzozy do słoika.

Soku nie trzeba przygotowywać i można go spożywać od razu po uzyskaniu ale warto do niego dodać odrobinę miodu, łyżeczkę cukru bądź wycisnąć trochę cytryny.

Sok, Sok z brzozy, Sok z brzozy z cytryną

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz